نتایج کامل دیدارهای هفته نخست لیگ والیبال+جدول رده بندی
نتایج کامل دیدارهای هفته نخست لیگ والیبال+جدول رده بندی
مسابقات قهرمانی باشگاه های برتر مردان ایران (لیگ برتر والیبال ) در سال ۹۹ از روز چهارشنبه ۱۹ شهریورماه با هفت دیدار هفته نخست آغاز می‌شود.
به گزارش خبرگزاری والیبال ایران،نتایج دیدار ها هفته نخست لیگ برتر والیبال فصل ۱۳۹۹ به شرح زیر است :
ورامین، ساعت ۱۶، سالن شهید گل‌عباسی
شهرداری ورامین ۳–۱ شهرداری قزوین  (۲۵-۲۰ ،۱۹-۲۵،۲۵-۱۵ ,۲۵-۲۱)
داور اول: وحید پورکاشیان، داور دوم: مرتضی علائی، ناظر فنی: یونس حسن‌زاده و ناظر داوری: محمدحسین شفقی
شهرداری ورامین به عنوان مدافع عنوان قهرمانی(قهرمان لیگ برتر سال ۹۷) مقابل تیم تازه لیگ برتری شده شهرداری قزوین قرار گرفت.
قزوینی‌ها که در آخرین روزها به لیگ اضافه شدند و با هدایت مسعود آرمات برابر تیم پرقدرت شهرداری ورامین قرار گرفتند، در نهایت با شکست سه بر یک بدرقه شدند.
میزبان این مسابقه در ست‌های اول، سوم و چهارم با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۱۵ و ۲۵ بر ۲۱ به پیروزی رسید و فقط در ست دوم شهرداری قزوین ۲۵ بر ۱۹ به برتری دست پیدا کرد.
تهران، ساعت ۱۶، سالن سایپا
سایپای تهران ۳–۰ هورسان رامسر  (۲۵-۲۳ ،۲۵-۲۹،۱۹-۲۷)
داور اول: کیوان عابدزاده، داور دوم: مهدی نویدی، ناظر فنی: احمد دامغانی‌نژاد، ناظر داوری: خلیل یگانه‌مجد و ناظر ویژه: سعید درخشنده
تیم سایپا که در این فصل از لیگ‌برتر والیبال با هدایت مصطفی کارخانه و جذب بازیکنانی همچون موسوی، شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور یکی از مدعیان به حساب می‌آید، در هفته نخست در شرایطی از تیم هورسان میزبانی می‌کرد که این تیم شمالی با وجود ۱۱ بازیکن کرونایی به خاطر تاکید فدراسیون به تهران سفر کرد و تنها با ۶ بازیکن مقابل سایپا قرار گرفت. در واقع این تیم هیچ فرصتی برای تعویض بازیکنان داخل زمین خود نداشت!
تیم سایپا که در این فصل در ورزشگاه شهدای کارگر از حریفانش میزبانی می کند، مقابل تیم تازه لیگ برتری شده هورسان سه بر صفر به برتری دست پیدا کرد.
در ست اول سایپا با نتیجه ٢٥ به ٢٣ پیروز میدان شد. در ست دوم را سایپایی‌ها کم اشتباه بازی کردند و با نتیجه ٢٥ به ١٩ برنده شدند. ست سوم را دو تیم پا به پای هم امتیاز گرفتند، اما در نهایت نارنجی پوشان با نتیجه ٢٩ به ٢٧ پیروز میدان شدند.
ارومیه، ساعت ۱۶، سالن غدیر
شهرداری ارومیه ۳–۰ آذرباتری ارومیه  (۲۵-۱۷ ،۲۵-۲۵,۱۸-۲۱)
داور اول: مرتضی اکرمی، داور دوم: محمدرضا آقایی، ناظر فنی: بهرام سلیمانی و ناظر داوری: علی یاوری
در اولین بازی که به خاطر رویارویی دو تیم همشهری در ارومیه نگاههای زیادی را به سوی خود جلب کرده بود، با پیروزی شاگردان پیمان اکبری به پایان رسید.
تیم شهرداری ارومیه که با سرمربیگری پیمان اکبری و جذب بازیکنانی همچون پوریا یلی، مرتضی شریفی، میثم صالحی و وادی یکی از مدعیان قهرمانی در این فصل به شمار می رود، مقابل آذرباتری ارومیه قرار گرفت.
در این مسابقه که بدون حضور تماشاگران در سالن غدیر ارومیه برگزار شد، شهرداری توانست با نتیجه ۳ بر صفر و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۲۱ حریف خود را شکست دهد.
اصفهان، ساعت ۱۶، سالن نقش جهان
فولاد مبارکه سپاهان ۳–۱ خاتم اردکان (۲۵-۱۸ ،۲۵-۲۳،۱۸-۲۵ ,۲۵-۱۸ )
داور اول: احمد سرمست، داور دوم: قادر صادقی، ناظر فنی: محمدحسن خوشدل و ناظر داوری: امیدوار حاتمی
هفته اول از سی‌وچهارمین دوره مسابقات والیبال لیگ‌برتر ایران امروز در شهرهای مختلف برگزارشد و در یکی از بازی‌های حساس بلندقامتان سپاهان در سالن ۲۵ آبان اصفهان، میزبان خاتم اردکان بودند.
مجتبی میرزاجانپور، پرویز پزشکی، سیامک مرندی، علی‌اصغر مجرد، علی مباشری، سهند الهوردیان و فرزاد ملابهرامی جزو بازیکنان اصلی سپاهان در بازی امروز بودند و در نهایت با نتیجه سه بر یک از سد حریف خود گذشتند. شاگردان رحمان محمدی راد با نتایج ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۱۸و ۲۳ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۱۸ برنده بازی شدند.
محمدرضا ساکت مدیر عامل باشگاه سپاهان هم از نزدیک نظاره گر این بازی بود.
گنبد کاووس، ساعت ۱۶، سالن المپیک
شهرداری گنبد کاووس ۱–۳ شهداب یزد (۲۵-۲۱ ،۲۰-۲۲،۲۵-۲۵ ,۲۴-۲۶)
داور اول: علیرضا قریب، داور دوم: اسماعیل رزقی، ناظر فنی: مسعود یزدان‌پناه و ناظر داوری: علی‌اصغر حاج‌کاظمی
در دیگر بازی هفته اول هم شهرداری گنبد در سالن المپیک این شهر از شهداب یزد که در این فصل با جذب چند بازیکن در زمره مدعیان قرار گرفته، میزبانی کرد. در نهایت این یزدی ها بودند که توانستند میزبان خود را با نتیجه ۳ بر یک(۲۵ بر ۲۱، ۲۰ بر ۲۵، ۲۲ بر ۲۵ و ۲۴ بر ۲۶) مغلوب کنند و اولین بردشان را به دست آوردند.
سیرجان، ساعت ۱۶، سالن سردار سلیمانی
فولاد سیرجان ۳–۰ راه‌یاب ملل کردستان (۲۵-۱۶و۲۵-۲۰و۲۵-۲۱)
داور اول: محمد عشق‌دوست، داور دوم: میثم پارسه، ناظر فنی: شهباز صدری و ناظر داوری: بهروز جعفری
در یکی دیگر از مسابقات هفته اول تیم‌های فولاد ایرانیان سیرجان و راهیاب ملل کردستان برابر هم قرار گرفتند. سیرجانی‌ها که از جمله تیم‌هایی بودند که خیلی زود تمرینات خود را آغاز کردند توانستند شروع خوبی هم داشته باشند و با نتیجه ۳ بر صفر میهمان خود را شکست دادند. کردستانی‌ها در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۲۱ مغلوب سیرجانی‌ها شدند.
آمل، ساعت ۱۷، سالن پیامبر اعظم (ص)
لبنیات هراز آمل ۳–۰ پیکان تهران (۲۵-۱۸ ،۲۵-۲۵،۱۷-۲۲)
داور اول: داود نافعی، داور دوم: مهرداد شوشتری، ناظر فنی: نادر انصاری و ناظر داوری: اسماعیل صباغ
همچنین در یکی از بازی‌های مهم پیکان برابر هراز آمل به میدان رفتند. شاگردان بهروز عطایی در این دیدار موفق شدند در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۲۲ میهمان خود را با شکست بدرقه کنند. اتفاق عجیب در این بازی غیبت تمامی پاسورهای تیم پیکان بود. سه پاسور تیم والیبال پیکان به کرونا مبتلا شده بودند و به همین دلیل تیم خود را برای حضور در این مسابقه همراهی نکردند.
 
جدول رده بندی در پایان هفته نخست به شرح زیر است :