آلکنو: هنوز درباره امضای قرارداد با والیبال ایران حرفی نزده‌ایم
آلکنو: هنوز درباره امضای قرارداد با والیبال ایران حرفی نزده‌ایم
گزینه سرمربیگری تیم ملی والیبال ایران گفت: هنوز درباره امضای قرارداد همکاری با ایران حرفی نزده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری والیال ایران و به نقل از ایرنا، تیم ملی والیبال ایران پس از فسخ قرارداد با ایگور کولاکوویچ، بدون سرمربی مانده است. این تیم باید سال آینده در بازی‌های المپیک توکیو به میدان برود و به این دلیل مسوولین فدراسیون در ماه‌های اخیر به دنبال پیدا کردن جانشینی برای کولاکوویچ بوده‌اند.

ولادیمیر آلکنو سرمربی پیشین تیم ملی روسیه که با این تیم به مدال طلای بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز دست یافت، جدی‌ترین گزینه برای نشستن روی نیمکت تیم ملی ایران است. وی در گفت و گو با رسانه روسی «بیزنس گاتزتا» درباره پیشنهاد فدراسیون ایران گفت: هنوز زود است که درباره چیزی حرف بزنیم. آنها تمایلی داشتند و من هم فکری دارم.

وی افزود: حضور در چهارمین المپیک پیاپی جذاب است اما هنوز همه چیز در مرحله مذاکره است و هیچ حرفی درباره امضای قرارداد نزده‌ایم.

این مربی پرافتخار والیبال روسیه که چند سالی است دچار بیماری شده است درباره شرایط سلامتی خود نیز گفت: بهتر شده‌ام. چند ماه قبل یک عمل جراحی سنگین پشت سر گذاشتم و در حال حاضر بهترم. هر وقت می‌خواهم سوار هواپیما بشوم باید مدارک پزشکی‌ام را همراه داشته باشم زیرا قطعه‌های فلزی که در بدنم وجود دارد، هنگام عبور از گیت فرودگاه صدا می‌دهد. احساس خوبی دارم و امیدوارم که در پروازهای طولانی دچار مشکل نشوم. این تنها مسئله‌ای است که نگرانم می‌کند.

آلکنو به دلیل همین مشکلات جسمی، از سرمربیگری کنار رفته بود اما در میانه فصل گذشته به سمت خود در تیم زنیت کازان روسیه بازگشت. وی در پاسخ به این سوال که چه چیزی انگیزه بازگشت به دنیای مربیگری بود؟ گفت: رسیدن به پیروزی. والیبال زندگی کاری من است، مثل یک دارو. مسئله اینجاست که بلد نیستم ببازم. به تازگی در مرحله مقدماتی جام حذفی روسیه مقابل اورال شکست خوردیم. اینگونه به نظر می‌رسید که این مسابقه اهمیتی ندارد ولی بعد از این باخت من خیس عرق بودم و نتوانستم بخوابم. مسوولیت همه باخت‌ها را به عهده می‌گیرم و این مسئله برای سلامتی‌ام هم تهدید است.

وی درباره اینکه گفته می‌شود مربی سختگیری است، خاطرنشان کرد: ارتباط برقرار کردن با من به عنوان یک بازیکن زحمت‌کش ساده است؛ بازیکنی که از کار کردن نترسد. من نمی‌توانم انسان‌های تنبل را تحمل کنم.