سهمیه‌بندی بازیکنان لیگ برتری ایراد دارد/ سقف قرارداد بانوان ۸۰ میلیون و آقایان یک میلیارد است!
سهمیه‌بندی بازیکنان لیگ برتری ایراد دارد/ سقف قرارداد بانوان ۸۰ میلیون و آقایان یک میلیارد است!
سرمربی تیم والیبال پیکان گفت: سهمیه‌بندی بازیکنان لیگ برتری ایراد دارد چون به نوجوانان فرصت بازی داده نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری والیبال ایران و به نقل از تسنیم، میترا شعبانیان درباره قرعه‌کشی لیگ برتر والیبال بانوان گفت: در لیگ برتر امسال به بازیکن نوجوان فرصت بازی داده نخواهد شد مگر در تیمی که مهره نداشته باشد و به نظر من سهمیه جوانان و امید برای تیم‌های لیگ برتری کافی است و نوجوان باید در لیگ دسته یک بازی کند که فرصت بازی و کسب تجربه داشته باشد. از طرفی باید از روز اول که سهمیه جذب بازیکن را به باشگاه می‌گفتند، تعداد سهمیه‌های نوجوان، جوان و بزرگسال را اعلام می‌کردند نه اینکه براساس تقسیم‌بندی فدراسیون بازیکن ۱۶ ساله و ۳۸ ساله در یک لیست هستند که ایراد دارد.

وی از چگونگی برگزاری مرحله پلی‌آف لیگ برتر هم انتقاد کرد و افزود: مسابقات لیگ برتر با حضور ۹ تیم برگزار می‌شود که اگر قرار باشد هفته‌ای یک بازی انجام دهیم و برخی بازی‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو و پس از آن مرحله پلی‌آف برگزار شده و ۸ تیم از ۹ تیم در این مرحله به صورت رفت و برگشت بازی کنند بعید می‌دانم تا پایان سال مسابقات به پایان برسد. پس برگزاری مسابقات این مرحله باتوجه به هزینه‌هایی که تیم‌ها برای مسافرت و گرفتن هتل و تست کرونا باید پرداخت کنند، بعید است تا پایان سال به اتمام برسد.

سرمربی تیم والیبال پیکان همچنین درباره سقف و کف قرارداد بازیکنان اظهار داشت: کف قراردادی که برای تیم‌‌های باشگاهی اعلام شده است باتوجه به شرایط بانوان با آقایان فرق می‌کند. بانوان بودجه‌ای که آقایان لحاظ می‌کنند را هیچ وقت ندارند و نهایتا سقف قرارداد بازیکنان خانم ۸۰ میلیون تومان است که بازیکنان آقایان به یک میلیارد می‌رسد بنابراین باید بر طبق این موارد و تفاوت‌ها سقف و کف قراردادها را مشخص کنند.