فهرست تیم های لیگ برتری/میانگین ۱۷.۸۶ بازیکن برای هر تیم لیگ برتری
فهرست تیم های لیگ برتری/میانگین ۱۷.۸۶ بازیکن برای هر تیم لیگ برتری
کمیته انفورماتیک فدراسیون والیبال، اسامی بازیکنان و کادر فنی تیم‌های لیگ برتر مردان سال ۹۹ را اعلام کرد که بر اساس اطلاعات آن ۱۷.۸۶ بازیکن در هر تیم لیگ برتر ثبت‌نام شدند.

به گزارش پایگاه خبری والیبال ایران و به ننقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، سی و چهارمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر ایران جام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از روز چهارشنبه ۱۹ شهریورماه ۹۹ آغاز شد و هفته پنجم دور رفت مرحله مقدماتی این مسابقات روز چهارشنبه نهم مهرماه با هفت دیدار پیگیری خواهد شد.

در این دوره از رقابت‌ها ۱۵ تیم شهرداری ورامین، فولاد مبارکه سپاهان اصفهان، شهرداری ارومیه، پیکان تهران، شهرداری گنبد کاووس، شهرداری قزوین، هورسان رامسر، آذر باتری ارومیه، خاتم اردکان، سایپا تهران، شهداب یزد، فولاد سیرجان، راه‌یاب ملل کردستان، لبنیات هراز آمل و شهروند اراک حضور دارند.

کمیته انفورماتیک فدراسیون والیبال، اسامی بازیکنان و کادر فنی تیم‌های لیگ برتر مردان سال ۹۹ را اعلام کرد که در مجموع ۳۹۴ نفر به عنوان بازیکن و اعضای کادر فنی در ۱۵ تیم لیگ برتر قرار دارند.

از این تعداد، ۲۶۸ بازیکن برابر با ۶۸.۰۲ درصد کل نفرات و میانگین ۱۷.۸۶ بازیکن-نفر در هر تیم لیگ برتری است.

تیم‌های شهرداری ورامین، شهرداری گنبد، خاتم اردکان و شهداب یزد با ۱۹ بازیکن، بیش‌ترین‌ها در این داده آماری هستند و تیم آذرباتری ارومیه با ثبت ۱۶ بازیکن، کمترین بازیکن را در اختیار دارد.

در مجموع ۱۵ تیم لیگ برتری، نام ۱۲۶ نفر به عنوان اعضای کادر فنی ثبت شده است که ۳۱.۹۷ درصد کل نفرات و میانگین ۸.۴ نفر برای هر تیم است (هر تیم می‌تواند برای خبرنگار و عکاس هم به عنوان اعضای کادر فنی کارت دریافت کند).

از این نظر، تیم‌های شهرداری ورامین، فولاد سپاهان اصفهان، فولاد سیرجان و پیکان تهران با ۱۰ نفر کادر فنی، بیش‌ترین و تیم‌های آذرباتری ارومیه و شهروند اراک با ثبت ۵ نفر به عنوان کادر فنی، کم‌ترین تعداد همراه را در تیم خود دارند.

در مجموع ۱۵ تیم لیگ برتری سال جاری، ۳۹۴ بازیکن و مربی فعالیت دارند که میانگین ۲۶.۲۶ بازیکن-مربی برای هر تیم ثبت شده است.

در دور رفت مرحله مقدماتی لیگ برتر مردان سال ۹۹ ایران، چهار بازیکن خارجی حضور دارند که سه نفر برزیلی و یک نفر از کشور مونته‌نگرو است. تیم هورسان رامسر دو بازیکن، خاتم اردکان یک بازیکن و شهداب یزد نیز یک بازیکن خارجی در اختیار دارد که در مجموع، حدود یک و نیم درصد بازیکنان لیگ امسال خارجی هستند.

برای دریافت لیست اسامی بازیکنان و کادر فنی تیم‌های لیگ برتری، روی لینک زیر کلیک کنید

فهرست تیم های لیگ برتر