شما اینجا هستید

آموزش والیبال » داورزنی: آموزش رکن مهمی برای رشد والیبال

رئیس فدراسیون والیبال با بیان این‌که آموزش یکی از اساسی‌ترین رکن‌های رشد و توسعه هر رشته ورزشی است، گفت: والیبال ایران برای ادامه پیشرفت خود باید از تجارب مربیان بزرگ جهان استفاده کند.

طبق اعلام روابط عمومی فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی در مراسم افتتاحیه دوره بین‌المللی تخصصی و پیشرفته مربیگری والیبال ایران که از امروز دوشنبه پانزدهم فروردین‌ماه با حضور بیش از ۲۵۰ مربی در هتل المپیک تهران آغاز شد، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، افزود: آموزش یکی از اساسی‌ترین رکن‌های رشد و توسعه هر رشته ورزشی است و والیبال باید از تجارب مربیان بزرگ جهان استفاده کند.

وی با تشکر از همه افرادی که در توسعه والیبال ایران نقش دارند، گفت: باید دانش مربیان ایرانی به‌روز شود تا با والیبال ایران نیز با استفاده از تجارب این رشته در جهان، رشد یابد.

رئیس فدراسیون والیبال در ادامه ضمن خوشامدگویی به ویتال هاینن که زمانی رقیب والیبال ایران بود و درحال حاضر عاملی برای رشد و توسعه این رشته ورزشی کشورمان محسوب می‌شود، تصریح کرد: وی از جمله مربیانی است که می‌تواند اطلاعات خوبی برای والیبال ایران داشته باشد.

وی با تاکید بر این‌که استراتژی فدراسیون برگزاری دوره‌های تخصصی است، گفت: فدراسیون در نظر دارد اینگونه دوره‌ها را بازهم برگزار کند تا مردان و زنان بیشتری از دوره‌های تخصصی والیبال استفاده کنند. باید با کمک مربیان ایرانی مسیر رشد والیبال را ادامه دهیم.

داورزنی با اشاره به مشکلات برگزاری دوره‌ها آموزشی در دو سال گذشته به دلیل شیوع کرونا، گفت: این بیماری آموزش را در جهان تحت تاثیر قرار داد، اما به‌نظر می‌رسد که با برطرف شدن مشکلات و رعایت بیشتر پروتکل‌ها بتوانیم دوره‌های حضوری و تخصصی بیشتری برگزار کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: امیدوارم مربیان حاضر در این دوره سه روزه، با استفاده از مطالب مطرح شده گام‌های مهمی برای رشد و توسعه والیبال ایران بردارند.

برنامه‌ریزی تمرینات برای آماده‌سازی تیم، دروس طراحی تمرین برای تیم‌های پیشرفته، مدیریت تیم در طول مسابقه و کاربرد‌های آنالیز برای مربیان از جمله محور‌های دوره بین‌المللی تخصصی و پیشرفته مربیگری والیبال است.

بیش از ۲۵۰ مربی مرد و زن از استان‌های مختلف کشور در این دوره شرکت کردند که بزرگترین گردهمایی مربیان والیبال ایران محسوب می‌شود. این دوره از ساعت ۱۵ تا ۲۲ روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه ۱۵ و ۱۶ فروردین و از ۱۳ تا ۱۹ روز چهارشنبه ۱۷ فروردین پیگیری می‌شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری والیبال ایران | جدیدترین اخبار،حواشی و نتایج والیبال ایران